SOSYAL HİZMET UZMANLARI DERNEĞİ

TURKISH ASSOCIATION OF SOCIAL WORKERS

Sosyal Ağlar:

Yerel Yönetimler Komisyonu

;
Bu Sayfa 3934 Kez Görüntülendi.

KOMİSYONUN AMACI VE HEDEFLERİ

Türkiye de ve dünyada sosyal politikalarda yaşana neoliberal dönüşüme paralel bir şekilde, Türkiye de daha önce sosyal hizmet üretiminde aktif rol oynamayan bazı kuruluşlar, sosyal hizmetin üretiminin önemli unsur haline gelmişlerdir. Bu durum sosyal politikaların üretilmesinde ve sosyal hizmet uygulamalarının nitelikli ve etkin bir şekilde gerçekleştirilmesinde yeni rol haritalarına ihtiyaç duyulmasına yol açmıştır.

Bu çerçevede, toplumsal yapıdaki değişimleri analiz eden ve toplumsal yapıdaki değişimlere yönelik yeni sosyal politikaların üretilmesinde büyük katkıları olan sosyal hizmet mesleğinin sosyal politika üretme misyonu çerçevesinde, yeni sosyal politikaların ve yeni sosyal hizmet aktörlerinden olan yerel yönetimlerin mevcut durumunun değerlendirilmesi ve politika üretim sürecine teoriden ve uygulamadan gelen bilgiyle katkı sağlanması önemli hale gelmektedir.

Günümüz sosyal hizmet uygulamalarına bakıldığında kamu sosyal hizmetlerinin yürütülmesinde yerel dinamikler göz önüne alınmadığı görülmektedir. Yerel ve yerinde sosyal hizmet uygulamalarının gerçekleştirilmesi, danışanların sosyal hizmetlerden yararlanma süreçlerine aktif katılımlarını da beraberinde getiren, danışanların yaşadıkları sorunları çözerek güçlenmelerini sağlayan bir uygulama çerçevesini sunmakta olup günümüz sosyal belediyecilik uygulamaları açısından olmazsa olmaz bir unsurudur.

Komisyonumuz sosyal hizmet bağlamında yerel yönetimlerde mesleki çalışmaların geliştirilmesi amacıyla kurulmuştur.

KOMİSYON ÜYELERİ

Genel Merkez Temsilcileri: Ramazan YÜKSEL, Hasan YAZICI 

Üye: Ergin BALCI

Üye: Erdal BOZKURT

Üye: Ertan ÖZTÜRK

Üye: Erhan SÖKÜK


İletişim:

Meşrutiyet Mah.Karanfil Sk.Zafir İş Merkezi
(Dost Kitapevi Karşısı) Kat:4 No:86 Kızlay/Ankara

0 530 200 1886
info@shuder.org

Üyesi Olduğumuz Kuruluşlar:

Sosyal Ağlar:

her hakkı saklıdır©shuder.org