SOSYAL HİZMET UZMANLARI DERNEĞİ

TURKISH ASSOCIATION OF SOCIAL WORKERS

Sosyal Ağlar:

Gönüllülerimize Teşekkür Ederiz

;
Bu Sayfa 579 Kez Görüntülendi.

Değerli sosyal hizmet uzmanları, sosyal hizmet akademisyenleri ve öğrencileri;

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirus pandemisinde mesleğimizin gerektirdiği dayanışmayı sağlamak amacıyla gönüllülük çağrısında bulunmuştuk. Kısa bir süre içerisinde çağrımıza 800’ün üzerinde sosyal hizmet uzmanı, akademisyen ve öğrenci başvuru yaptı. 

Öncelikle, gönüllülük çağrısına verdiğiniz olumlu yanıt  için hepinize içten teşekkür eder, bu süreçte psikososyal destek faaliyetlerine sunacağınız kıymetli katkılar için mesleğimiz adına şükranlarımızı sunarız.

Değerli gönüllülerimiz, psikososyal destek faaliyetlerini ülkemizde mümkün olduğunca yaygınlaştırmak hedefiyle çıktığımız bu yolda, önemli bir adım atarak ilk gönüllü grubumuz ile kısa adı KORDEP olan Koronavirüs Enfeksiyonu Online Ruhsal Destek Platformu” kapsamında İstanbul’da gerçekleşecek şekilde hazırlık çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Diğer şehirlerdeki gönüllülerimizle ilgili hazırlık çalışmaları devam etmekte olup kendilerine en kısa sürede gerekli bilgilendirmeleri yapacağız.

İstanbul için belirlenen ilk gönüllü grubumuz online olarak gerçekleştirilecek olan “Çalışma Grubu Gönüllü Oryantasyon ve Eğitim ve  Programını” tamamlayarak 13 Nisan 2020 tarihinden itibaren KORDEP Programı kapsamında çalışmalarına başlayacaklar.

Bu vesileyle, ruh sağlığı meslek örgütleri ile birlikte yürütülen hazırlık çalışmalarında desteğini esirgemeyen kıymetli hocalarımız Dr. Filiz Demiröz ve Doç. Dr. Gonca Polat'a ve gönüllü eğitim programına yönelik katkıları sebebiyle saygıdeğer hocamız Prof. Dr. Işıl Bulut'a özellikle teşekkür etmek isteriz. Derneğimiz Genel Merkezi ve İstanbul Şube Başkanımız Sayın İkram Doğan’ın koordinasyonu ile ilk gönüllü faaliyete katılacak olan meslektaşlarımız Nahide Doğrucan, Seval Üstüner, Aysel Yıldırım, Hülya Gümüş, Aslıhan Nişancı, Rebia Dirim, İkram Doğan, Suzan Oktay Erol, Elif Burcu Sevi̇nç, Şükran Koçak, Seden Aksu, Özden Özgünel, Onur Dağkoçak, Naciye Bıyıklı, Nasip Karacık, Betül Zeynep Toraman, Celil Özcan, Furkan Aydın ve Songül Özbakır’a teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca, gönüllülerimizle ilgili anket çalışmasını rapor haline getiren Hacettepe Üniversitesi Araştırma Görevlisi Engin Fırat'a özel bir teşekkür etmek istiyoruz. 

Söz konusu rapora bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği


YORUMLAR

İlk Yorum Yapan Siz Olun.


İletişim:

Meşrutiyet Mah.Karanfil Sk.Zafir İş Merkezi
(Dost Kitapevi Karşısı) Kat:4 No:86 Kızlay/Ankara

0 530 200 1886
info@shuder.org

Üyesi Olduğumuz Kuruluşlar:

Sosyal Ağlar:

her hakkı saklıdır©shuder.org